هم میهنان، آزادیخواهان و مبارزان گرامی،


اینک که شمار اعضای حلقه نخستین طرح تاسیس «کنگره معتمدین مخالفان جمهوری اسلامی در برون مرز» به اندازه پیش بینی شده رسیده است بدینوسیله موجودیت این سازمان را با نام موقت " کنگره" به آگاهی همگان میرسانیم.

سالهاست که ما با تحسین توام با نگرانی شاهد جانفشانیها و مبارزات شما راد مردان و راد زنان  برای آزادی ملک و ملت ایران از چنگال فرقه تبهکار اشغالگر هستیم. با آغاز موج تازه اعتراضات بنیان برافکن و داد خواهانه شما از دیماه سال ۹۶ که همچنان ادامه دارد، نتیجه ی افتخار آمیزی که میتوان گرفت همانا عزم راسخ و اراده آهنین شما برای بزیر کشیدن و انحلال حکومت فاسد، غیر انسانی و ضد ایرانی جمهوری اسلامی و لغو قانون اساسی آن است.  ملت ایران این پیام را بقیمت فدا کردن جانهای عزیز و تحمل آزاده وار انواع رنج و شکنجه و محرومیت بگوش جهانیان رسانیده است.
 
تحریم های بین المللی اقتصاد کشور را بیش از پیش ناتوان کرده و بیگمان این وضعیت وخیم تر نیز خواهد شد .هم اکنون هم میهنان آزادیخواه، مبارز و دموکرات ما به پدید آوردن جبهه ای متحد و فراگیر ملی و تشکیلاتی در راستای هدایت مبارزات خویش نیازمندند و خواستار آنند که پس از سرنگونی جمهوری اسلامی، دوره گذار کشور به عصری نوین، با درایت و خشونت پرهیزی و خرد جمعی انجام پذیرفته و کشور به پیشرفت و آبادانی و هم میهنان به نیکبختی و رفاه و آرامش رهنمون گردد.

هدف:
برگزاری انتخاباتی شفاف و دمکراتیک برای گزینش اعضای هیاتی با نام موقت «شورای هماهنگی مبارزات و مدیریت دوران گذار» از راه تشکیل «کنگره معتمدین مخالفان جمهوری اسلامی در برون مرز»، سازمانی فرا ایدیولوژیک، فراحزبی و در خور پذیرش و احترام بین المللی که:

مورد پذیرش و پشتیبانی اکثریت نیروهای مبارز ملی درون و برون مرز قرار گیرد؛
به عنوان تنها آلترناتیو جمهوری اسلامی شناخته شود؛
نیروهای مسلح ایراندوست درون مرز بتوانند به آن اتکا نمایند؛
جایگاهی برای همبستگی تمامی ایراندوستان مخالف جمهوری اسلامی باشد؛
در روند بنیانگزاری آن اشتباهات تلاش های ایجاد همبستگی در ۲۰ سال گذشته تکرار نشود.
 
ماموریت شورای هماهنگی مبارزات و مدیریت دوران گذار
ماموریت شورای هماهنگی مبارزات و مدیریت دوران گذار، ۲ بخش کلی زیر میباشد:
١: سازماندهی فعالیت های لازم در جهت سرعت بخشیدن به فروپاشی کنترل شده جمهوری اسلامی با پشتیبانی مردم ایران و نیروهای مسلح کشور
٢: برنامه ریزی های لازم، برای مدیریت کشور در دوران گذار به منظور جلوگیری از هرج و مرج پس از فروپاشی رژیم.
 
اصول زیر بنایی:
۱- حذف کلیت، تمامیت و موجودیت جمهوری اسلامی از طریق مسالمت آمیز با تاکید بر حق دفاع از خود
۲- پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی ایران
۳- جدایی دین از حكومت همراه با آزادی همه ادیان و باورهای مذهبی و دینی
۴- پذیرش منشور جهانی حقوق بشر و اسناد وابسته
۵- آزادی احزاب سیاسی و سایر نهادهای مدنی 
۶- برگزاری انتخابات آزاد برای تعیین نوع نظام آینده ایران در دوران پس از سرنگونی جمهوری اسلامی
۷- مشارکت مستقیم ایرانیان مناطق مختلف ایران در امور محلی خود
۸- کنگره معتمدین، شاهزاده رضا پهلوی را نماد آزادگی، نافرمانی و مقاومت مدنی در مقابل فرقه تبهکار حاکم در ایران و تحکیم همبستگی ملی در راستای رسالت وی که همانا تحقق دموکراسی و سکولاریزم در ایران است، میداند.

باورهای ما:
آغاز به همکاری داوطلبانه از مکانی بیطرف با استقلال ایدیولوژی فردی و سازمانی، شروع کار براساس طرح های دقیق اجرایی، ارجاع مسیولیت بر پایه شایسته سالاری و ارزیابی عملکرد، شفافیت مالی و اجرایی، حق رای با مسیولیت فردی - یک فرد یک رای، فرض بر صداقت و ایراندوستی همگان مگر در صورت اثبات خلاف آن، استفاده از جدید ترین سیستم های کامپیوتری و تکنولوژی، و تامین مخارج حد اقلی کنگره قبل از شروع رسمی کار کنگره.

گامهای بعدی:
ما خواهان دادن امیدهای واهی به هم میهنان دربندمان نیستیم و تاسیس رسمی و آغاز به کار کنگره در گرو پیوستن حداقل ۱۰۰۰ نفر از ایران دوستان برون مرز با تعهد به پرداخت همیاری حد اقل ماهانه ۱۰ دلار، جهت تامین شدن حداقل بودجه ماهانه به مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار می باشد.

اینک وظیفه هم میهنان برون مرز است که با پشتیبانی از کنگره و پیوستن به آن

زمینه ی آغاز کار رسمی کنگره را فراهم نمایند.

عضویت در کنگره:
فزون بر شیوه دعوت هریک از اعضا از حداکثر ۵۰ فرد معتمد خود برای عضویت در کنگره موارد زیر نیز پیش بینی می شود:
الف- ارتباط با اعضای کنونی کنگره از راه دگمه "تماس" زیر عکس هر یک از اعضا در سایت کنگره
ب- اعلام درخواست عضویت در کنگره از راه فرستادن ایمیل به This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
این درخواست ها بزودی و پس از تشکیل کار گروه موقت اعتبار نامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
پ- تنی چند از اعضای کنگره، پیش از این اعلام موجودیت با سازمان ها و تشکل های معتبر وهمسو مذاکراتی را برای همبستگی و تجمع همگی در کنگره انجام داده و میدهند که امیدواریم این مذاکرات بزودی به نتایجی دلخواه بیانجامد.

کنگره تشکلی برای رقابت نیست بلکه تلاشی برای همبستگی همه نیروهای

دموکراتیک و سکولار می باشد.

اعضای حلقه نخستین به ترتیب حروف الفبا
بهرام آبار – مهین ارجمند – فرشید آزاد – پیمان اقصا – تقی آل رضا -  امید امیدوار – ناصر امین پور - صوفیه بارون – کاز باقری – سیمین بحرینی پور – ناصر پل – ایرج جاوید – جعفر جوان  – پرویز حدادیزاده – محبوبه حسین پور – حسن درشتی – سیامک رفیع زاده – مهرداد رهبر – حمید زارعی – بنفشه زند – ماندانا زند کریمی – سارا سفیری – عشرت سلیمی – ایرج شاه ولایتی  – امیرخسرو شیبانی -   محمود صبوری یزدی – آهنگ ظفری – پرویز ظفری – رستم ظفری -  مازیار ظفری  – فریبا فالک هاوسن – علی فرازنده –  ایمان فروتن – فریبا کشاورز – فرهمند کلایه  – شهرزاد کلهر – کوروش کلهر – حسن کیانزاد – ابراهیم گنجی – بهمن مالی زاده – سعید محمدی – مریم موذن زاده – مرتضی موسوی -  شیوا مقدم – آرش مهدوی – منوچهر مهرپویان  – سهیلا نیکپور – آریوبرزن ورهرام -  خسرو ورهرام.

https://www.irandigitalcongress.org

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

۱۰ دسامبر ۲۰۱۸ – ۱۹ آذر ۱۳۹۷