ILC PNG 250

 

به نام ایران

 

نامه اعتراضی به رییس مجلس بلژیک

 

 

خانم الیان تیلیو رییس مجلس نمایندگان بلژیک

با درود،

ما امضا کنندگان این نامه، گروهی از مخالفین سیستم توتالیتاریستیِ آپارتایدِ مذهبی، قومی و جنسیتی فاسد جمهوری اسلامی در نقاط مختلف جهان هستیم. ما پژواک دهنده صدای ملت ایران هستیم که از ابتدای پیدایش این رژیم فاسد در مقابل آن ایستاده‌اند و برای رسیدن به حقوق شهروندی خود کوشش می‌کنند. آنها با شیوه‌های تروریستی توسط حاکمیت بشدت سرکوب شده و صدایشان خفه می‌شود.

در می ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ سیستم قضایی کشور متبوع شما بلژیک در رخدادی صحیح و بی سابقه، فرستادگان جمهوری اسلامی را که در قالب نماینده دیپلماتیک سفارت ایران در اتریش (اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی) و مهاجر برای اقدامات تروریستی به اتحادیه اروپا آمده بودند، به جرم اقدام به بمب گذاری و حمله تروریستی محاکمه و به اشد مجازات محکوم نمود.

ما ایرانیان بخوبی آگاه هستیم که این نخستین اقدام تروریستی رژیم جمهوری اسلامی ایران در خاک اروپا نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود، اما استقلال و جدیت سیستم قضایی کشور دمکراتیک بلژیک این پیام روشن را به تهران مخابره کرد که اینگونه اقدامات برهم زننده صلح و ثبات در خاک اروپا به هیچ وجه تحمل نخواهد شد و با آن برخورد شدید می‌شود.

شوربختانه در روزهای اخیر اخباری مبنی بر آنکه پارلمان بلژیک رسیدگی به لایحه تبادل محکومین با ایران را در دستور کار خود قرار داده، موجب شگفتی، خشم و نا امیدی مردم ایران و فعالین دمکراسی خواه در سراسر جهان شده است.

به آگاهی شما می‌رسانیم که تروریست‌های دولتی در ایران نه تنها مجازات نمی‌شوند بلکه تشویق شده و به ترفیع مقام هم می‌رسند. همچنین به شما گوشزد می کنیم، تصویب چنین قانونی همکاری با جنایت و تروریسم بین المللی سیستماتیک حاکمیت جمهوری اسلامی علیه منافع ملت ایران و دیگر ملل بشمار می‌رود و بیشک تبعات جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت.

امیدواریم با درایت جنابعالی تصمیمی درست در جهت منافع ملت بلژیک، اتحادیه اروپا و ارزش‌های اروپایی اتخاذ شود.

با احترام فراوان

شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ برابر با دوم ژوئیه (جولای) ۲۰۲۲

(این نامه به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی آماده شده و از طریق پست سفارشی، فکس و ایمیل برای دفتر ایشان و پارلمان ارسال شده است.)