ILC PNG 250

بیانیه کنگره رهایی به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی

هم‌میهن گرامی،

۴۲ سال پیش، حکومت اسلامی با دروغ و فریب بر سرنوشت ایرانیان مسلط گردید. بیشترین دستاورد این سال های حکومت سرکوب گسترده هر نوع آزادی ملت و ویرانی مملکت بوده است. رتبه ۱۴۹ در میان ۱۸۰ کشور جهان از لحاظ درجه بندی فساد اداری و ساختاری تنها یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی است. این وضعیت کشوری است که در مقدمه قانون اساسی‌اش به مردم وعده داده بود «صالحان» را به جای فاسدان بر کرسی حکومت خواهد نشاند[۱].

جمهوری اسلامی تنها در آبان ۱۳۹۸ صدها برابر بهمن ۵۷ بانوان، مردان و جوانان این مرز و بوم را به خاک و خون کشید و خانواده‌های بسیاری را داغدار نمود.

پیش از فاجعه ۵۷ صادرات نفت و فرآورده‌های آن بیش از ۶ میلیون بشکه در روز بود و امروز در حالی که اقتصاد ایران هنوز وابسته به فروش نفت است این مقدار به زیر هشتصد هزار بشکه در روز رسیده است. طبق آخرین آمارهای رسمی رژیم درآمدهای نفتی کشور تا پایان سال ۱۳۹۶ یکصد و هشتاد و چهار هزار و یکصد میلیارد تومان بوده است، این در حالی است که در ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، در گفتگو با ایسنا گفته است: در شرایط کنونی برای تأمین منابع مالی «راهی به غیر از چاپ اسکناس» نداریم. در این حال، حجم نقدینگی کشور به بیش از سه هزار میلیارد تومان رسیده و خود این موضوع باعث ایجاد تورم سرسام آور شده است. آمارهای رسمی مبنی بر دست و پنجه نرم کردن ۳۵ درصد ملت ایران با فقر است و آمارهای میدانی این میزان را بیش از ۶۰ درصد اعلام می‌دارند.

افزون بر آن کشور درگیر بحران افسار گریخته ویروس کرونا است که روزانه دهها و صدها تن از هم‌میهنان را به کام مرگ می‌کشاند. جمهوری اسلامی نه تنها برنامه مشخصی برای مقابله با شیوع، مهار و حمایت ملت در برابر این ویروس چینی ندارد بلکه به فرمان خامنه‌ای ورود واکسنهای تایید شده جهانی نیز به کشور ممنوع شده است.

تمام شواهد نمایانگر این حقیقت انکار ناپذیر است که رژیم جمهوری اسلامی حاکم بر ایران بر لب پرتگاه سقوط قرار دارد و شما دلیر زنان و مردان ایران گام بلندی را در راستای مشروعیت زدایی با  تحریم انتخابات فرمایشی مجلس شورای اسلامی برداشته‌اید. اکنون زمان آن است که گام‌های بعدی را استوارتر و گسترده‌تر در کنار هم برداریم و با در منزل ماندن و عدم حضور در تظاهرات نمایشی ۲۲ بهمن و هر مراسم حکومتی دیگر و به دنبال آن تحریم انتخابات ۱۴۰۰، هرگونه فرصت و امکان را از دستگاهای تبلیغاتی رژیم برای ترمیم مشروعیت از دست رفته را بگیریم.

پاینده ایران
زنده باد ملت دلیر ایران
کنگره رهایی ایران
[۱] مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی: «در ایجاد نهادها و بنیادهای سیاسی که خود پایه تشکیل جامعه است بر اساس تلقی مکتبی، صالحان عهده‌دار حکومت و اداره مملکت می‌گردند».