ILC PNG 250

بیانیه کنگره رهایی ایران به مناسبت خیزش ملت ایران در آبان‌ ماه ۹۸

هم‌میهن گرامی،

خیزش ملت ایران در آبان‌ ماه ۹۸، بیانگر مخالفت و بیزاری همه جانبه مردم با چهل سال تبهکاری دولت‌های رژیم اسلامی و قدرت‌های نامشروع اولیگارشی آنان بود. ملت جان به لب رسیده به خیابان‌ها آمدند تا به فرمانروایان فاسد و حاکمان تبهکار بگویند که این رژیم مشروعیتی ندارد، موجودیت و کلیت رژیم باید برود. پاسخ رژیم به معترضانی که به تظاهرات مسالمت آمیز دست زده بودند، کشتار آنها با گلوله های جنگی و شلیک از بالای ساختمان‌های بلند بود. فرمان کشتار گسترده معترضین را شخص علی خامنه‌ای خائن صادر کرده بود. مزدورانش کودکان، زنان، مردان و جوانان ایرانی را به خاک و خون کشاندند تا خامنه‌ای تبهکار بر مسند قدرت بماند. آنها بیش از سه هزار کشته برجای گذاشتند و هزاران معترض را دستگیر کرده، به مراکز مخفی برده شکنجه کرده بسیاری را زیر شکنجه بقتل رسانیدند.

بنا بر گزارش سازمان عفو بین الملل: در اعتراضهای آبان ۹۸ ایران، ۲۳ کودک بر اثر شلیک گلوله جنگی نیروهای امنیتی کشته شدند. شلیک گلوله به سر و سینه موجب مرگ اکثر کودکان شده بود. همچنین گزارش شده: ۲۲پسر (۱۲ تا ۱۷ ساله) و یک دختر ۱۲ ساله توسط نیروهای امنیتی کشته شدند. دژخیمان حکومتی اجساد کودکان پیچیده شده در کفن را دقایقی قبل از خاکسپاری به خانواده هایشان تحویل می‌دادند. خانواده های کودکان کشته شده با رفتار بی‌رحمانه آنها روبرو بودند تا سکوت کرده، اعتراضی نکنند.

حکومتگران تلاش کردند و می‌کنند، که از روشن شدن حقیقت این قتلها دولتی جلوگیری شود. حتی از تحویل دادن وسایل شخصی کشته شدگان، از جمله تلفن‌های آنان، به بستگانشان خودداری کردند تا کارهای غیرقانونی و مجرمانه آنها برملا نشود. همه شواهد در رابطه با کشتار آبان ۹۸ بیانگر یک پنهان کاری شدید حکومتی  برای بقا رژیم جنایتکار اسلامی بوده است. آنچه که جمهوری اسلامی اشغالگران ایران با مردم ایران میکند «جنایت بر علیه بشریت» است.

جمهوری اسلامی اشغالگران ایران یک حکومت جنایتکار، سرکش، تروریست و خشونت پیشه است، که مردم ایران را به اسارت گرفته و می‌داند آینده شومی در انتظارش است، اما همچنان به تبهکاری‌هایش ادامه میدهد. کنگره رهایی ایران با همدلی در غم و اندوه بازماندگان جاوید نامان و مبارزین راه آزادی ایران، خود را پشتیبانی ملت ایران می‌داند و از هیچ کوششی جهت روشن شدن حقایق فروگذاری نخواهد کرد.

پاینده ایران
زنده باد ملت دلیر ایران
کنگره رهایی ایران