بمناسبت هفتاد و سومین سالگرد بنیانگذاری حزب پان ایرانیست

هم‌میهن گرامی،

 هفتاد و سه سال پیش در پانزدهم شهریور ۱۳۲۶ تشکیلات مکتب پان ایرانیست توسط زنده یاد محسن پزشکپور بنیانگذاری گردید. تشکیلاتی که از سال ۱۳۳۰ خورشیدی با همت زنده یادان محسن پزشکپور، داریوش فروهر ، دکتر محمد رضا عاملی تهرانی و داریوش همایون با نام حزب پان ایرانیست به فعالیت خود ادامه داد. حزب پان ایرانیست در طول عمر طولانی خود و بویژه پس از انقلاب ننگین ۵۷  با فراز و فرود و سرکوب گسترده مواجه گردیده و همواره توانسته بر ناملایمات چیره گشته و در سپهر سیاسی ایران حضوری فعال و درخور ستایش داشته باشد.

روابط عمومی کنگره رهایی ایران سالگرد بنیانگذاری حزب پان ایرانیست را به اعضای شورای عالی این حزب محترم و بویژه بانو زهرا صفارپور، دکتر سهراب اعظم زنگه، دکتر حسن کیان‌زاد و کلیه هموندان و باورمندان حزب و مکتب پان ایرانیست شاد باش گفته و برایشان آرزوی پیروزی و موفقیت دارد.

«من به عنوان یک ایرانی، یک ایرانی میهن پرست و ناراضی که اگر بند بند بدنش را قطع کنند و به چهار میخ بکشند،  هر ذره‌ی خون او بر روی این خاک مقدس یک کلمه را ترسیم خواهد کرد : ایران و ایرانی . (زنده ‌یاد محسن پزشکپور، مجلس شورای ملی، شهریور ۱۳۵۷)»

پاینده ایران

زنده باد ملت دلیر ایران

روابط عمومی کنگره رهایی ایران

پانزده شهریور ۱۳۹۹ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۲۰