دیدار نمایندگان هما با رادوسلاو سیکورسکی

 
هم میهن گرامی،
 
به آگاهی میرساند روز  سه شنبه سوم مارس نمایندگانی از هما-همگرائی ملی ایرانیان که متشکل از سازمان‌های مختلف اپوزسیون و برانداز جمهوری اسلامی، با مدیریت دکتر ایمان فروتن، متشکل از دکتر حسن کیان زاد، دکتر بهرام آبار، بانو شیوا مقدم، جناب منوچهر مهرپویان، دکتر داریوش وثوق و پویا بهرامی طی نشستی با آقای رادوسلاو سیکورسکی عضو کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا، عضو کمیته های جانبی دفاع و امنیت، رئیس هیئت روابط اروپا با ایالات متحده و قائم مقام هیئت روابط با هندوستان ، دیدار و گفتگو کردند.
بر اساس برنامه قبلی قرار بود این نشست در مقر اصلی اتحادیه اروپا برگزار شود، اما به دستور کمیسر ارشد اتحادیه اروپا اورسلا فون‌درلاین، به دلیل شیوع بیماری کووید 1۹ و ترس از شیوع ویروس کرونا،  کلیه نشست‌ها و ملاقات‌های از پیش برنامه ریزی شده در اتحادیه اروپا لغو گردید. با اینحال با همکاری دفتر آقای سیکورسکی و نمایندگان کنگره رهایی ایران، نشست فوق در یک محل خصوصی صورت پذیرفت. در این نشست دکتر ایمان فروتن از طریق ویدئو کنفرانس و سایرین از نزدیک در مورد موضوعات مهم اعم از نقض حقوق بشر، قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا، خروج فوری اتحادیه اروپا از توافق برجام، قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی، پشتیبانی از جنبش‌های آزادی خواهانه ملت گفتگو شد و همچنین با ایشان در مورد قدم‌های بعدی برای دستیابی به‌ آزادی و دموکراسی بحث و تبادل نظر گردید.
در این نشست همچنین نامه سازمان‌های هما به سازمان بهداشت جهانی و اتحادیه اروپا و درخواست کمک از آنان برای ملت بی‌دفاع ایران در مقابل ویروس کرونا نیز تقدیم ایشان گردید.
 
 
پاینده ایران
زنده باد ملت دلیر ایران
هما (همگرایی ملی ایرانیان)‏
 
پنجم مارس ۲۰۲۰