درباره کنگره رهایی ایران 

درباره کنگره رهایی ایران

 

کنگره رهایی ایران پس از ماهها تلاش شبانه روزی هموندان خود ، فعالانه برای تحقق هدف و ماموریت‌های خود، در تاریخ دهم دسامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۹ آذر ۱۳۹۷ با نام کنگره معتمدین مخالفان جمهوری اسلامی در برونمرز گام در سپهر سیاسی اپوزیسیون جمهوری اسلامی نهاد. 

در دوران تکنولوژی، بدون یک ساختار مدرن، پیشرفته و دمکراتیک که بتوان به ان تکیه کرد، بدون اینکه شایسته‌ترین‌ها و مسئولترین‌ها را در جایگاه درست قرار دهیم ، بدون اینکه با اندیشه‌های گوناگون تفاهم داشته باشیم، موفقیت در مبارزات خشونت پرهیز و به سرانجام رسانیدن پروژه‌های نافرمانی مدنی امکان پذیر نمی‌باشد. با سیاست گذاری صحیح و مدیریت پیشرفته همراه با هم آوایی، ما ان توانایی لازم را خواهیم داشت که از نظام مافیای ولایی جمهوری اسلامی عبور کنیم.

براى پیروزی در مبارزه بر علیه نظام مافیایی ولايى ما ناگزیر هستیم از روش‌هاى آرمانی، شیوه‌ها یا از منش‌هاى قبیله‌اى و خود محوری گذر کنیم . تلاش ما این بوده که شاخصه‌هاى تشکیلاتی را در کنگره رهایی ایران ابداع کنیم که بتواند تفاهم‌ها و همکارى‌ها را در همه سطوح آن آشکارا توصیف کند. افرادی متعهد و مسئول که دل در گرو رهایی ایران دارند، در کنگره گردهم آیند و سایر احزاب سیاسی همسو بجای حذف افراد و کتمان حقایق سیاسی در کنار یکدیگر و با استقلال سازمانی برای اعتلای مبارزات درون و برون مرز، باهم همکاری نمایند.

کنگره رهایی ایران براى همبستگی مبارزان برون مرز و مبارزان درون مرز و همچنین سازمانها و احزاب همسو، کوشش ها و تلاش‌های فراوان کرده است که با دقت بسیار، ساختار عملیاتی مدرن و دمکراتیک را تهیه و تنظیم نماید. در ساختار کنگره، دیدگاه‌ها، شاخصه‌ها، شرح وظایف بدون تداخل و شرایط احراز مسئولیت‌ها، چگونگی مدیریت و اختیارات و گردش کار، آنچنان طراحی و پیش بینی  شده است که قادر است پروژه گذار و دوران گذار شهروندان کشور را هدایت، کنترل و مدیریت نماید.

نه تنها نمودار سازمانی کنگره رهايى ایران شیوه‌های دمکراتیک، کارهای گروهی، خلاقیت و شایسته سالاری را تعریف، ترویج و تشویق می‌کند، بلکه همکاری و همسویی را با سایر نهاد ها و احزاب سیاسی که با نقشه راه کنگره همسو و به آن باورمند هستند را امکانپذیر ساخته و آنان را جهت رهبری و مدیریت مستقل به همکاری دعوت می‌کند.

کنگره رهايى ایران از تداوم و میل به کهنه گزینى عبور کرده و بصورت علمی و تخصصی توسعه یافته و دارای نظم و انضباطی سیستماتیک و مدرنِ ساختاری است؛ از مدیریت فرد سالاری گذر کرده و بهره گیری از دیدگاه‌هاى ژرف، عمیق و گوناگون را در همه سطوح تصمیم گیرى تاکید نموده است. مقررات، دستورالعمل‌ها و روشهای سازمانی کنگره یک خطی تدوین نشده و به عبارت دیگر مطلق گرا همچون آیه نازل شده نیست و خاصیت تبدیل یا تغییر در آن پیش بینی شده است. 

هموندانی که در کنگره گرد هم آمده‌اند تعهد کرده‌اند که بعنوان یک فرزند آزادیخواه ایران، آنچه در توان دارند با همه آنان که ﻣﻬﺮ میهن در دل دارند، براى سرنگونی نظام مافیای ولایی به اشتراک گذاشته و همکاری نمایند تا ایران را به شهروندان شریف ایران بسپارند. ما امیدواریم در این برهه زمانی که جمهوری اسلامی در تنگناهای سیاسی و اقتصادی فراوانی قرار گرفته و برای بقای خود از ویرانی ایران و یا سرکوب هرچه بیشتر فریادهای اعتراضی هم میهنان ابایی ندارد، با پشتیبانی سازمانهای همسو و هم میهنان درون و برونمرز ،  به تشکیل آلترناتیوی برای سرنگونی این فرقه تبهکار کمک کرده و قبل از بروز فاجعه‌های ملی و میهنی، سرزمینمان را از اشغالگران مذهبی و اجنبی پس گرفته و نظامی دمکراتیک و مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر با حاکمیت ملت ایران برقرار کنیم. 

کنگره رهایی ایران مقدم شما هم میهن آزادیخواه و ایراندوست را که برای رهایی سرزمینمان از حاکمیت این فرقه تبهکار و اشغالگر تلاش می نمایید، گرامی می‌دارد.

کنگره رهایی ایران

www.iranliberations.org

 چهارشنبه، اول خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۲ مه ۲۰۱۹